ulotki

Ulotki – umiejscowienie i zniżki

Ulotki to jedna a najpopularniejszych opcji reklamowych. Ich niska cena, łatwość wykonania, jak również fakt, iż każda drukarnia nam je wydrukuje sprawia, że nawet początkująca mała firma może sobie na nie pozwolić.

Ulotki estetycznie zaprezentowane

ulotkiJednak z drugiej strony mamy obecnie o wiele bardziej skuteczne metody reklamy, więc żeby ulotki spełniły swoją rolę to trzeba zadbać o dobre miejsce ich ekspozycji, jak również wymyślić coś, co zachęci klientów to ich wzięcia. Zacznijmy od tego, gdzie takie ulotki drukowane mogą się znaleźć. Z pewnością w siedzibie firmy powinno być na nie widoczne miejsce. Ulotki można rozłożyć na recepcji, portierni, czy też przy drzwiach, dzięki czemu nie tylko osoby udające się do naszej firmy z jakąś sprawą, ale także osoby przypadkiem przechodzące koło wystawy mogą po nie sięgnąć. Elegancki stojak na ulotki czy kasetka stojąca na blacie będą wyglądały bardzo ładnie i dobrze zaprezentują ulotki. Ulotki mogą być także rozdawane. Najlepiej jest by osoby się tym zajmujące stały w miejscach gdzie przechodzi wiele osób. Dobre są miejsca koło galerii handlowych, koło przystanków przesiadkowych komunikacji miejskiej, czy koło dużych firm oraz szkół. Im więcej jest osób tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś weźmie naszą ulotkę i skorzysta z usług firmy.

ulotkiJeśli nasza firma działa lokalnie to można popytać w okolicznych sklepach i firmach, czy nie można u nich zostawić ulotek. Wtedy zyskujemy darmowe miejsce na ulotki, a także jest większa szansa na dotarcie do potencjalnych klientów. Poza dobrym umiejscowieniem ulotek warto jest sprawić, by klienci chętniej po nie sięgali. Dobrym sposobem są zniżki i promocje. Dla klientów którzy przyjdą z ulotką można zaproponować dziesięć procent zniżki na zakupy, drugie danie za pół ceny, czy układanie włosów w gratisie do koloryzacji. Promocje zawsze są dobrą zachętą, a firma z pewnością na tym nie straci. Na ulotkach możemy także umieścić informacje o przecenach i wyprzedażach, co na pewno również jest dobrym wyborem. Każdy chce zapłacić jak najmniej a usługi i zakupy, zatem na wyprzedażach zawsze są tłumy ludzi. Jest wtedy także szansa, że jak ktoś już przyjdzie do naszej firmy to kupi także rzeczy nieprzecenione czy też zapozna się z ofertą z przyszłej kolekcji.

Podsumowując, dobre umiejscowienie atrakcyjnych ulotek jak również powiązanie ich z promocjami i zniżkami sprawi, że będą one skutecznym działaniem marketingowym. Ważne jest to, by robić to z głową i przemyśleć wszystkie działania odnośnie zachęcania klientów do zakupów.

Przewiń do góry