reklama LED

Zastosowanie reklamy LED

Zastosowanie technologii led jest bardzo rozległe. Oczywiście Led ledowi nie jest równy, ponieważ mamy diody led, które znamy z różnych układów elektronicznych, z dwiema nóżkami. Klasyczna świecąca dioda. Mamy też diody led, które wykorzystywane są choćby w telewizorach LED, albo też w klasycznym oświetleniu.

Wszechobecna reklama LED

reklama LEDJednak po kolei. Zwykłe diody świecąc, które najbardziej kojarzymy z diodami LED właśnie z zabawek, jakiegoś tam oświetlenia itp, jakie mają kolory? Ano są czerwone, żółte, niebieskie, zielone itd. Co więcej, za pomocą specjalnych układów możemy zmienić ich światło, ale mniejsza z tym. Spor ilość różnych kolorów pozwala nam stworzyć tablicę led, która spokojnie może służyć jako reklama Led. Co by nie powiedzieć na ten temat, to ostatnimi czasy tego typu panele led, które działają jako reklamy opanowały bary, budki z jedzeniem i wszystkie tego typu miejsce. Bardzo dużo właśnie takich miejsc wykorzystuje panele led. Czemu? Ponieważ technologia led, jeśli jest odpowiednio używana, napięcie na nią podane też nie jest za duże itd to panel, tablica czy telebimy led będą działać bardzo długo. Na pewno dłużej, niż zwykłe żarówki, ponieważ jest to około 100000godzin! Co więcej, jeżeli wszystko jest dobrze obsługiwane, to dioda led nie przepala się nagle, tylko powoli zaczyna przygasać. Tak samo jest, gdy pod lupę weźmiemy wyświetlacze led. Są one póki co najbardziej trwałe, pod względem żywotności. Ogólnie rzecz biorąc technologia LED, czy ta prosta, gdzie kilka diod łączymy razem szeregowo lub równolegle, podłączamy odpowiednie napięcie, albo po prostu tworzymy układ oparty o AtMegę 8, 16 czy 32, który steruje nimi aż do wyświetlaczy, gdzie szybki o kolorach RGB są oświetlane właśnie przez te diody, a to daje, że wyświetlacze led, nie dość, że mogą mieć bardzo dobre kolory, to jeszcze bardzo dobrą żywotność, co w przypadku telewizorów jest ważne.

Oczywiście, nawet, gdy matryca się nie przepali to pozostaje nam aspekt modułowy. Moduły w telewizorach to coś, co najszybciej się psuje i jak moduł zasilania opłaca się jednak wymieniać, tak główny moduł – płytę główną już niestety nie. Także mając telewizor led, możemy być pewni, że matryca się nam szybko nie popsuje.

Przewiń do góry